top of page

BuJo - 2019 november

  • Writer: Szandi
    Szandi
  • Oct 27, 2019
  • 2 min read

Néhány dolgon változtattam az októberi elrendezéshez képest a bullet journalomban. A legszembetűnőbb talán, hogy elhagytam a heti tervezőt. Rájöttem, hogy számomra ez a rész felesleges, hiszen csak plusz feladatot ró rám azzal, hogy két helyre kell beírnom a programjaimat (jobban mondva 3: a havi tervezőbe, a heti tervezőbe és a falra akasztott nagy családi naptárba, amit egyébként innentől kezdve kiváltok a BuJo-m havi tervezőjével, mivel a családi naptárat eddig is csak én nézegettem).


Helyette a heti, napi céloknak, terveknek, teendőknek valamint a jegyzeteknek oldalanként 4 üres téglalappal ellátott lapokat hagyok ki. Ezekbe beírom a teendőket, és a legfontosabbakat elvégzem, a kevésbé fontosakat pedig tudom halasztani. Az előző BuJo-s blogbejegyzésemben mutatott kvadránsos módszer nekem nem vált be, maradok a jelöletlen listáknál.


A hónapelválasztó előlap dekorálására kicsivel több figyelmet fordítottam mint októberben. Decoupage technikával, szalvétával díszítettem ezt az oldalt, természetesen őszi hangulatban, megsárgult levelekkel.



A havi tervezőben háromfajta jelölést alkalmazok:

  • Zorka illetve a saját időpontos programjaim (pl. orvos, gyerekorvos, játszós randi, találkozó, stb.)

  • a párom munkahelyi beosztása (délelőttös vagy délutános, dolgozik vagy szabadnapos)

  • egyéb, nem időponthoz, de naphoz kötött programok (esetlegesen hiányzó termékek bevásárlása az aznapi főzéshez, állateledel, vagy azok az alkalmak, amikor hazautazunk a szüleimhez, anyukám nálunk tölti a délelőttöt, stb.)



A menütervezőt két oldalra sűrítettem (5 hét, október 28-tól december 1-ig). Tapasztalataim szerint így is bőven elegendő hely lesz minden négyzetben. Közvetlen mögé beillesztettem a listát, amin a kiscsaládunk által preferált ételek sorakoznak, kategóriákba rendezve. Ezeket színkódoltam, így próbálva változatossá tenni a heti étkezéseket. Itt egy példa ennek gyakorlati megvalósulására az előző hónapból:



Helyett kapot még a táplálkozással kapcsolatos naptárrészben Zorka egyes étkezéseire vonatkozó receptötlet, hogy mit egyen reggelire, ebédre, vacsorára, köztes étkezésekre, mennyi az ajánlott energiabevitele, mely ételcsoportból hány gramm fogyasztása javasolt étkezésenként. Ezek forrása a Manó Menü ingyenes hozzátáplálási kisokosa.


A szokáskövetőbe sokkal több sort tettem, bár az még egyszer sem biztos, hogy mindegyik használatba lesz véve.


A hangulatkövetőt töröltem, helyette az énidőt fogom monitorozni, amennyiben hozzájutok. Nincsenek nagy igényeim: újság- vagy regényolvasás, hajmosás, filmezés, ezek mind beleférnek az énidő fogalmába. A lényeg, hogy egymagamban, zavartalanul tölthessem el (persze a magányos mosogatást nem sorolom ide).


Kinézetét tekintve kedvenc oldalam a decemberi készülődésről szóló lap (bár az énidő-tanulás-sport hármas sem rossz). Ide fogom beírni, milyen lakásdekorációs, adventi naptár, Zorka ajándékötlet, karácsonyváró játékötlet, a párom december eleji születésnapjával kapcsolatos ajándékötlet, stb. jutott eszembe.

A költségtervezőt októberben nem használtam, ezért ezt csak áthoztam onnan - nem mintha óriási erőfeszítéseket kellett volna tennem a "megrajzolásához", "megszerkesztéséhez".


Végül pedig a blogtervezőm ugyanolyan, mint az előző hónapban, ez bevált és tetszett is, szívesen töltögettem.


Ez alkalommal is készítettem a BuJo-mról egy videót, ám ez most rövidebb 1 percnél és meg sem szólalok benne. Itt tudod megnézni:



Remélem, a novemberi tervezőmmel is sikerült ihletet adnom Neked a BuJo-d elkészítéséhez, vagy ha nem használsz ilyen szervezőeszközt, akkor a napjaid, feladataid, a tudatos életmódod fenntartásának megtervezéséhez. Mivel a december az év egyik legizgalmasabb hónapja - dekoráció szempontjából legalábbis mindenképp, ezért még egy ilyen BuJo-s bejegyzéssel és videóval mindenképp fogok jelentkezni, aztán a továbbiakat majd meglátom. Azt azonban eldöntöttem, hogy 2020-ra sem veszem meg a korongos jegyzetfüzethez kapható határidőnapló csomagokat, mivel a BuJo-zás is egy énidős, kreatív, feltöltő, kikapcsoló program számomra, és igazán nem vesz el sok időt az életemből, ha csak ezt a néhány oldalt kell megrajzolnom. ;)

Comments


bottom of page